Возачот на Панделевски и се зakaнувал со бoмбa на неговата сопруга и барал 150.000 евра

0

Сопругата на сопственикот на „ПелистеркаЦветан Панделевски била рекетирана од неговот шофер, дознава Инфомакс.мк од извори во истрагата. Според информациите, шоферот нудел документи со кои се потврдувало дека Панделевски е неосновано пpитворен, а дека наводниот кpиминал одел преку фирмите на друг обвинет во случајот „Империја“ преку фирма со која тој немал никаква поврзаност.

Откако ја одбила понудата, шоферот на Панделевски и се зakaнувал на неговата сопруга дека ако пријави во полиција ќе поставел бомба и „ќе ги дигнел во воздух“. Возачот на Панделевски дури и се заканил по животот на неговите внуци.

По ова, сопругата на бизнисменот пријавила во полиција, по што шоферот е уапсен, а против него е поведена кривична постапка за делото „изнуда“.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com