Внимавајте на цревата – чистете ги еднаш годишно

0

Познато е дека за ослободување од многу болести  доволно е да ги исчистите цревата од слуз, фекалии и други насобрани паразити.

Полни црева може да предизвикаат бројни здравствени проблеми, а овој лек ќе ви помогне доколку имате гастритис, колитис, чир на желудник и болести на уринарниот тракт, како и цистит, прекумерна тежина и нарушен метаболизам.

Процедурата е едноставна, наместо појадок три недели конзумирајте го ова наутро.

Прва седмица: Една лажица мелено ленено семе измешано со 100 милилитри јогурт.

Втора седмица: Две лажици мелено ленено семе и 100 милилитри јогурт.

Трета седмица: Три лажици мелено ленено семе и 150 милилитри јогурт.

Секако, препорачано е и две литри вода во текот на денот.

Вакво чистење на цревата се прави еднаш годишно.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com