Виолета Томовска, добитник на наградата за животно дело, по повод 4-ти Ноември

0

Естрадниот уметник Виолета Томовска е добитник на најзначајната општинска награда 4-ти Ноември за животно дело, која се доделува по повод Денот на ослободувањето на Битола.
Управниот одбор за доделувања на наградата 4-ти Ноември, чиј претседател е Валентин Груевски, донесе одлука и за доделување на три годишни награди 4-ти Ноември, кои ги добија:
– д-р Александар Литовски – историчар
– Јован Василев – ракометен и спортски работник
– д-р Иван Додовски – театарски критичар.
Наградите ќе им бидат доделени на свечена седница која ќе се одржи денеска во Народниот театар во Битола, јавува Bitola News.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com