Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

ВЕЧЕР НА ПОЛСКАТА ПОЕЗИЈА ВО МАКЕДОНИЈА

0

 

Во организација на Друштвото за македонско-полско пријателство и соработка „Висла“,  во Музејот на град Скопје, во Старата железничка станица, се одржа двочасовна Вечер на полската поезија во Македонија.

На настанот беше читана поезија на еминентни поети од Полска, а меѓу присутните беше и полскиот амбасадор во Република Македонија, Војциех Тицињски.

Share.

About Author

Остави коментар

Powered by themekiller.com