Ветерани настрадаа во авионска несреќа во Германија

0

 

Во Германија, во близина на аеродромот Еркеленц, се судриле два авиони. Еден од авионите целосно изгорел, а 70-годишниот пилот починал на лице место.

60-годишниот пилот на вториот авион бил пренесен во болница, неговата состојба е оценета од докторите како исклучително тешка.

Причините за несреќата се непознати. Пилотите имале големо искуство, тие долго време биле членови на локалниот летачки клуб, а и времето било добро.

Инцидентот сеуште се истражува.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com