Browsing: Вести

Вести
Снег вее и денеска во Македонија – на овие патни правци воведена е забраза за товарни возила
By

Поради снег на коловозот, на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан од 07:15 часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила, соопштија…

Вести
МВР ја демонтира приказната за лицата кои наводно киднапирале деца во Македонија
By

Во претходните неколку денови, поединци, со цел да предизвикаат паника, на социјалната мрежа Фејсбук шират фотографија од две лица кои наводно киднапирале деца во Македонија.…

Вести
„Боемска рапсодија“ и „Зелената книга“ триумфираа на „Златен глобус“
By

На гала вечера во Лос Анџелес синоќа беа доделени традиционалните награди „Златен глобус“, втора по важност мејнстрим филмска награда, веднаш по Оскарите. Станува збор за…

1 29 30 31 32 33 59