Browsing: Вести

Вести
Во експлозијата во Париз загинаа четири луѓе, десетици повредени
By

Најмалку четири луѓе, меѓу кои двајца пожарникари, загинаа во експлозија во пекарница во центарот на францускиот главен град, Париз. Властите велат дека експлозијата била предизвикана…

Вести
Кавадаречките пожарникари спречија катастрофа: Се случи како на филм, им аплаудиравме за храброста!
By

Брзата и професионална интервенција на кавадаречките пожарникари утрината околу два часот спречи катастрофа од голем размер, кога во куќа во близина на Основното Училиште Димката…

1 2 3 4 5 33