Browsing: Вести

Вести
Вучиќ: Големите пријатели на Заев, Ѓилас и Јеремиќ, се фалат како го осудиле Чавков
By

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, денеска на пладне имаше вонредна прес-конференција по синоќешниот упад на демонстрантите предводени од опозицијата во РТС. Демонстрантите предводени од…

Вести
Петмина млади повредени во сообраќајна несреќа пред полноќ
By

Синоќа нешто пред полноќ, на булевар „Александар Македонски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Рено меган“ со скопски регистарски ознаки, управувано од…

Вести
Ване Цветанов за Чавков: Нечовекот кој монтираше повеќе од 30 случаи, сега глуми жртва
By

Поранешниот директор на Управата за финансиско разузнавање, Ване Цветанов, ја коментира пораката која ја испрати осудениот на 18 години затворска казна екс директор на БЈБ,…

1 2 3 4 5 59