Browsing: Вести

Вести
Спасените македонски туристи се однесувале неодговорно, испровоцирале две лавини
By

Во изјавата за бугарското радио Фокус Емил Нешев, директорот на Планинската служба за спасување на Бугарскиот црвен крст вели дека однесувањето на спасените македонски туристи…

Вести
Петмина Македонци на Пирин скијале надвор од обележаните патеки, па пропаднале во дол
By

Петмина македонски скијачи и сноубордери кои скијале надвор од обележани патеки на планината Пирин во Бугарија, пропаднале во дол и во тек е спасувачка акција…

Вести
Вевчанските василичари актуелни и сурово реални како секогаш
By

Промената на уставното име беше најголема инспирација за вевчанските василичари, кои попладнево продефилираа низ вевчанските улици на годинашниот Вевчански карневал 2019. Покрај традиционалните зет, невеста,…

Вести
МРТ најави санкции за уредникот на албанската спортска редакција
By

Македонската радио телевизија најави санкции доколку се утврди прекршување на Етичкиот кодекс кај уредникот на албанската спортска редакција, Мустафа Адеми, кој во преносот од мечот…

1 2 3 4 33