Browsing: Вести

Вести
Пресврт во приказната на векот: Децата во пештерата во Тајланд, биле дрогирани и врзани со лисици
By

Сите добро се сеќаваме на приказната која го потресе светот, кога трагачите ги најдоа 12 изгубени ученици во пештерата во Тајланд, живи и здрави откако…

Вести
Градоначалничката на Арачиново со пари од општината купувала суџук и дрвени лажици
By

Буџетот за репрезентација, кој најчесто е предвиден за службени ручеци, посети на странски делегации и работни состаноци, општина Арачиново го трошела за цигари, влажни марамици,…

Вести
Симон Трпчески од Њујорк го развеа македонското знаме за поддршка на Борко, Столе и Лазаров
By

Додека трае првенството во ракомет, на кое македонските ракометари се најдоа во средиштето на јавни препирки околку тоа дали да се пее “Бисер Балкански” во…

1 2 3 33