Вака се слави крајот на зимата

0

Стотици лесно облечени скијачи и бордери славеа заедно во централниот сибирски регион Кемерово, одбележувајќи го крајот на зимата, на традиционалниот годишен фестивал Грелка.

Учесниците беа соодветно облечени за температурата од 15 степени Целзиусови, но и покрај високата температура снегот беше доволно цврст под нивните нозе за да уживаат на него.

Се проценува дека повеќе од 10.000 посетители дошле во овој туристички град за да ги следат фестивалските активности кои завршуваат денеска.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com