Брижит Макрон во елегантен фустан ги покажа своите тенки и витки нозе

0

 

Претседателот на Франција, Емануел Макрон заедно со својата поубава половина, Брижит Макрон, го примија во Елисејската палата претседателот на Чиле, Себастијан Пиниер и неговата сопруга Сесилија Морел.

Првата дама на Франција, за овој свечен настан, носеше краток, син фустан,  дизајниран од нејзиниот омилен бренд Луј Витон. Прекрасниот фустан беше комбиниран со сини штикли, а на раката носеше модерен, црвен часовник од Мишел Ербелин.

Да се потсетиме, Брижит веќе долго време е вклучена во списокот за најстилски облечени познати личности. Првата дама на Франција, знае да покаже не само елегантен деловен лик , но исто така многу често може да комбинира некои секојдневни модерни парчиња, кои може секоја девојка да ги носи.

Покрај тоа, Макрон знае да се појавува во јавност облечена во светол и младешки стил, кој и ја потенцира нејзината убава фигура и витките нозе.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com