Бремената Кери Андервуд признава дека носи облека од сопругот Мајк Фишер

0

Кантри ѕвездата, која го очекува своето второ дете со Мајк Фишер, призна дека е неопходно да позајмува облека од нејзиниот сопруг.

„Официјално ја носам облеката на Мајк во јавност сега, па … #бремената #МојатаОблекаНеСеВклопува #извинидушо“, напиша Андервуд (35), на Твитер во средата. Поранешниот играч на Нешвил Предатори (38), досетливо одговори на неговата сопруга „Како се осмелуваш да ја истегнеш мојата облека“, напиша тој на Твитер додавајќи емоџи кое плаче од смеење.

Двојката веќе се родители на тригодишниот син Исаија – а вториот син очекуваат да пристигне во новата година во јануари.

Андервуд, исто така, се отвори за подготовката за своето второ дете, откако претрпе три спонтани абортуси. „Ни требаше малку време за да стигнеме овде … повторно ќе плачам“, рече таа „[Јас сум] толку многу благодарна … да дознаам дека Исаија ќе има помал брат. Тоа беше одлична вест. Возбудени сме“.

За прашањето како е да се биде мајка која работи Кери рече: „Балансот е најважен. Без разлика каква е вашата работа. Да се ​​биде мајка, да работиш и да го распоредуваш своето време. Тоа е она што сите ние треба да го направиме како мајки“.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com