Брачна двојка од Скопје загина во Италија, нивното бебе останало живо

0

Страшната собраќајна несреќа се случила околу три часот по полноќ, на автопатот Пјаченца-Торино во Италија.

Ебубекир Сулејмани и неговата сопруга Егзона Максути, кои имале 24 години, го загубиле животот во сообраќајката, додека шестмесечното бебе кое било на задното седиште, останало живо.

Страшната собраќајна несреќа се случила околу три часот по полноќ, во Италија на автопатот Пјаченца-Торино, во провинцијата Павија, јавува Журнал.

Според истиот медиум, возилото со кое патувал парот по потекло од скопската населба Сингелиќ, а заедно со нив и шестмесечно бебенце, удрило во камион паркиран во зона за одмор.

Парот живеел во Лион, Франција, а во Италија биле на одмор.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com