Борче Нечовски му е татко на Илчо од „Дупер“: Ни во сон не ми дојде дека син ми ќе запее

0

Илчо Нечовски, кој заедно Мартина Баракоска и со Борис Какуринов е дел од популарното трио „Дупер“ му е син на познатиот композитор Борче Нечовски. Поради скромноста на младиот музичар, малкумина го знаат овој податок.

Нечовски ја проследи манифестацијата „Златна Бубамара на популарноста“ како поддршка на својот син и на колегите од „Дупер“, кои добија награда за откритие на годината. Песната „Не сум твој тип“ стана огромен хит меѓу сите генерации, а едни од најгледаните видеа на јутјуб се и „Тело за на ТВ“ како и новиот сингл на „Дупер“ , „Ние сме 2“.

Целата приказна во Женски магазин.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com