Бен Афлек и Џенифер Гарнер се официјално разведени

0

 

Бракот и официјално е завршен. Бен Афлек и Џенифер Гарнер се законски разведени.

Приватниот судија во случајот за развод на поранешната двојка ги достави конечните документи во Врховниот суд на Лос Анџелес во средата, 7 ноември.

Афлек и Гарнер, (двајцата 46), ги финализираа деталите за нивниот развод за време на состанокот во нејзината куќа на 4 октомври, но чекаа судијата да се потпише за да стане официјален.

Нивната врска започна во 2004 година, откако заедно работеа на два филма: „Перл Харбор“ од 2001 година, и „Дердевил“ од 2003 година. Тие се венчаа во јуни 2005 година во Туркс и Каикос и заедно имаат три деца: ќерки Виолета (12) и Серафина (9) и синот Самоил (6).

Афлек и Гарнер во заедничката изјава во јуни 2015 година објавија дека се разделиле со „многу размислување и внимателно разгледување“ по 10 години брак. Тие поднесоа документи за развод во април 2017 година.

Двајцата ја забрзаа својата разводска постапка во октомври, откако актерот го заврши 40-дневниот престој во рехабилитација за алкохолизам. Еден извор изјавил дека Гарнер не била „подготвена да ги реши проблемите со старателството, додека таа е 100% сигурна дека Афлек е во ред“.

Афлек и Гарнер сега се согласиле да делат старателство над своите деца.

По разводот, тој се гледаше со Линдзи Шокус од јули 2017 година до овој август. Подоцна имал двомесечна романса со „Плејбој“ моделот Шона Секстон. Гарнер е сега во врска со бизнисменот Џон Милер.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com