Бендтнер во затвор за претепување таксист

0

Поранешниот напаѓач на лондонскиот “Арсенал” и националниот тим на Данска, Никлас Бендтнер, е обвинетиот во кривичен предмет и заврши во затвор. Судот одлучи да го затвори напаѓачот 50 дена за претепување таксист.
Инцидентот се случил во почетокот на септември, кога Бендтнер и неговата девојка користеле такси-служба, но на крајот од патувањето не бил задоволен од квалитетот на услугата. Како што објави “Газета.ру” повикувајќи се на Шведското радио, како резултат на тоа, фудбалерот од вербалната судир се „дал на работа“ и го нападнал таксистот, кршејќи му ја вилицата со еден удар.
Во Лондон, за “Топџиите” Бендтнер настапуваше од 2005 до 2014 година. Во моментов е играч во норвешки “Розенборг”. За Норвежаните тој настапува од 2017 година

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com