Бали беј и Неџла добија син

0

Турските медиуми јавија дека еден од најпопуларните турски актери, Бурак Озџивит, кај нас особено познат по улогата на Бали Беј во серијата „Сулејман Величествениот“ и неговата сопруга Фахрие Евџен, денес станаа родители. Фехрие, позната по улогата на Неџла во „Кога лисјата паѓаат“, се породи во 13:30 часот. Бебето се вика Каран тежи 3.670 грама, а е долго 52 сантиметри.

-Таткото присуствувал на породувањето и не можел да ги сокрие солзите – пишуваат медиумите.

Актерката се породи порано од предвидениот термин кој бил на 20 април.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com