Аријана Гранде пее за своите бивши и за новата личност која ја запознала

0

 

Мајката на Гранде, Џоан Гранде, напишала на Твитер за објавувањето на песната, која излезе во саботата вечер. Аријана најавуваше на Твитер дека наскоро ќе има некаква нова музика која е директно поврзана со нејзиниот поранешен свршеник Пит Дејвидсон.

Во друга низа твитови, таа алудираше дека песната е за Дејвидсон. “Јас сум така …. многу ….. благодарна”, рече таа во една порака. “За мојот …… бивш”, беше следната порака.

Во „Ви благодарам, следниот“, Гранде го нарекува Дејвидсон по име во еден од стиховите. Таа, исто така, го спомнува своето поранешно момче, Мек Милер, кој почина во септември. „Сега слушам и се смеам / Дури речиси и се оженив / а за Пит, јас сум толку благодарна / посакувам да можев да му кажам „Фала“ на Малком / Бидејќи тој беше ангел”, таа вели во првата строфа.

“Мислев дека ќе завршам со Шон / Но, тој не беше за мене / напишав неколку песни за Рики / Сега слушам и се смеам”, вели Гранде, мислејќи на нејзините поранешни момчиња Биг Шон и Рики Алварез.

„Тие ја слушнаа пред да излезе“, изјави Гранде на Твитер, мислејќи на песната.

Песната е помалку од горчлива „спремна сум за следниот“ тип на песна, туку е искрена благодарност до нејзините поранешни момчиња за сите вредни лекции. “Еден ме научи за љубов / Еден ме научи на трпеливоста / Еден ме научи за болка / Сега, јас сум толку неверојатна / јас сум сакала и јас сум губела“.

На крајот од песната, Гранде прави да изгледа дека тие и биле искуства од кои многу научила, а во песната кажува и дека запознала нова личност: „Нејзиното име е Ари / И јас сум толку добра со тоа“.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com