Андреј и Панчо предизвикуваат од Бардовци

0

Драги наши, денеска по 5 часа работа и собрани преку 50 кеси шут и ѓубре се решивме да направиме еден поразличен ЧЕЛИНЏ, кои воедно треба да ги поттикне сите наши колеги, сограѓани, и истовремено да ја разбуди самосвеста кај луѓето“, напишаа од дуото ДНК на Фејсбук по вчерашната акција во која собирале шут и чистеле во скопско Бардовци.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com