Ана Ивановиќ потврди дека по вторпат ќе стане мајка!

0

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ ги израдува фановите со последната објава на социјалните мрежи.

Таа и сопругот Бастиан Швајнштајгер по вторпат ќе станат родители. Србинката направи свадба со фудбалерот во 2018 година со кого веќе го има синот Лука.

Нивната венчавка се случи во Венеција, а токму фамилијарниот живот ја натера Ивановиќ да ја прекине тениската кариера на 29-годишна возраст.

Најголемиот успех на Србинката е освојувањето на титулата на Ролан Гарос во 2008 година.

 

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com