Адел ќе остане без 80 милиони долари

0

По разводот, пејачката Адел ќе мора на својот досегашен сопруг Сајмон Конецки да му отстапи половина од своето мултимилионско богатство.

Се проценува дека британската поп-ѕвезда има вкупно 160 милиони евра. Таа ќе изгуби половина од сето тоа оти довчерашните сопружници немаат потпишано предбрачен договор.

Адел и Симон се запознаа 2011 година благодарение на нивниот заеднички пријател, пејачот Ед Ширан.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com