Адвокатот Александар Тортевски во клинч со членовите на „Македонија блокира“(ВИДЕО)

0

Познатиот адвокат Александар Тортевски излезе од своето „ауди“ за вербално да се пресмета со членовите на „Македонија блокира“ кои вчера протестираа на улицата помеѓу Собрание и зградата на Црвен Крст.

Атмосферата зовре кога Тортевски му рече на еден од граѓаните да не снима, а потоа другите му се пуштија со пцости и навреди. Полицијата интервенираше за да ја смири ситуацијата, а адвокатот кој прани познати обвинети се врати назад со своето возило.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com