Blog Style Listing Example

Вести
Унгарија донесе закон што забранува живеење на улица
By

Откако мигрантите кои беа претставувани како дежурни виновници и најголеми непријатели и недостасуваат на нацијата, следни на удар од страна на унгарскиот премиер Виктор…

Вести
Киднапираниот танзаниски милијардер веќе се врати дома
By

Најмладиот африкански милијардер, кој беше грабнат пред една недела пред луксузен хотел во Танзанија, се вратил дома. Мохамед Девџи (43) кој е главен извршен директор…

Здравје
Нов „лек“ кој ќе ви помогне многу лесно да се откажете од пушење
By

“Епидемијата на пушење” за една година одзема живот на пет до шест милиони луѓе ширум светот. Токму поради тоа, многу научници, веќе долги години работат…

1 2 3 18