Џастин Бибер си најми куќа (ФОТО)

0

За време на својата светска турнеја Purpose World Tour, Џастин Бибер, одлучи на одредени места да ангажира живеалиште, наместо да отседне во хотел.

ce2c95b20f4cd6ad3ddc97fc0ccf0b61

e4245135611c0e211ff0c518b3fa1e49
Во англискиот град Честер тој најми куќа, чија цена е 5.3 милиони фунти. Таа се состои од 7 спални, соба за игри, базен, фитнес, посебен стан за послугата. На покривот на имотот има хелиодром. Куќата располага и со голема винарија.

a4b7adc469dbe2b7d8a7f73c60378583

61873ce7806107f97ec56000d45f3944
Во рамките на имотот има терен за мини-голф, фудбалско игралиште и парк за забава со летна куќа. Месечниот наем за кој платил Бибер, е 19.100 фунти.

4f8f5f39c91fc2cc105fd820f550f522

Share.

About Author

Остави коментар

Powered by themekiller.com