Шик- стан за ѕвездата од „Сексот и градот“

0

Точно 1,49 милиони USD плати Синтија Никсон, ѕвездата од познатиот серијал „Сексот и градот„ за стан во Њујорк.


Познатата повеќе како Миранда, го платила целиот апартман, но во документите за сопственост, освен неа се нејзиниот сопруг и негов долготраен пријател(!?) Апартманот се наоѓа во зграда во Менхетен, изградена во 1929 година која има шик мермерно лоби украсени во стилот арт-деко. Се состои од две спални и една бања.

Share.

About Author

Остави коментар

Powered by themekiller.com