Шарапова и Porsche: Мелдонитoт е заборавен

0

Мариja Шарапова повторно почна да се „дружи“ со Porsche.

Таа беше долгогодишнo рекламно лице на култната марка, но по инкриминирачки вести за употреба на мелдонит од страна на тенисерката и се разбира допинг скандалот, автомобилскиот производител ги прекина односите со познатата тенисерка. Таа беше суспендирана и се крена голем прав за една од најшармантните и најатрактивни на белиот спорт во светот, но се покажа дека сето ова е само лоша реклама за Русинката, бидејќи таа е повторбно во „игра“.

Сега очигледно се е заборавено, затоа Мариа учествуваше на отворањето на новиот центар на Porsche во Лос Анџелес.

Share.

About Author

Остави коментар

Powered by themekiller.com