Спектакуларната завршница на турнејата на Бијонсе

0

Бијонсе имаше спектакуларна завршница на својата голема светска турнеја, со завршниот концерт на стадионот Мет Лајф во Ист Радерфорд, Њу Џерси, САД.

Очекувано, публиката восхитена концертот го проследи со огромна возбуда, а покрај „кралицата Би“, имаше ретка можност на сцената да ги види и да ги поздрави нејзиниот сопруг Џеј Зи и тениската ѕвезда Серена Вилијамс.

beyonce-serena
Посебно спектакуларно беше проследен делот од настапот кога Џеј Зи се качи на сцената насмеан да рапува со својата 35-годишна сопруга, а таа, облечена во дводелен бронзен комплет тверкаше во ритамот на музиката.

Share.

About Author

Остави коментар

Powered by themekiller.com