Светски женски автомобил на годината 2016

0

Целосно новиот и уникатен за гамата на Jaguar, моделот F-PACE, е избран за победник на конкурсот Светски женски автомобил на годината.

Признание за квалитетите на својот производ, легендарната марка доби не само во форма на најважната награда во овогодинешното издание на трката, туку и во категоријата за SUV / кросовер возила. Во останатите категории, победници се:

  – Honda Civic (семеен)
  – Honda Jazz (буџетски)
  – Ford Mustang (спортски)
  – Volvo S90 (луксузен)
  – Toyota Prius (еко)
  – McLaren 570S (автомобил од соништата)

Минатата година, за Светски женски автомобил на годината беше избран Volvo XC90.

Share.

About Author

Остави коментар

Powered by themekiller.com