Поправете го расположението

0

Понекогаш е потребно многу малку, самодовербата да Ви нарасне како квасец. Еве, некои мелеми против стрес и депресија.

– Повторно прочитајте го стариот љубовен роман.
– Одите кај педикир
– Еден ден седмично јадете само салати.
– Исчистете ги оние ќошиња во куќата, кои обично ги занемарувате.
– Спијте девет часови.
– Ставете ги на хартија сите свои убави особини и верувајте им.
– Би било добро барем еднаш месечно, некој нека Ве масира.
– Носете облека еден број поголема, ќе се чувствувате слаба.
– Три дена внимавајте на калориите,а четвртиот ден најадете се со сите слатки гревови за кои мечтаете.
– Променете ја бојата на косата или на карминот.
– Одете исправено со високо крената глава (веднаш ќе се чувствувате подобро).

Share.

About Author

Остави коментар

Powered by themekiller.com