Мажите не ги сакат слабите жени

0

Секоја култура има различни критериуми за женската убавина и за она што се смета за сексуална привлечност. Сепак има нешто што е заедничко на многу мажи. Тие повеќе сакаат полнички жени! Оваа вистина најмногу ќе ги шокира жените, кои себеси постојано се мачат со неуспешни диети, гледајќи ги постојано изгладнетите убавици од ТВ екранот. Дебелите жени сепак се попосакувани од слабите.

Еве неколку изненадувачки факти што ги изнесоа експертите за диетите и тежината.Прво, дебелите жени се далеку попривлечни од слабите. Изненадува податокот што мажите повеќе ги сакаат жените кои ја преминуваат дозволената граница на дебелина. Затоа да не Ве оптоварува вишокот килограми,Вашиот парнер токму тоа го сака.

Оженетиот маж дванаесетпати повеќе го критикува начинот на исхрана на својата сопруга, отколку што тоа го чини со својата исхрана.

Ако ги наталожувате килограмите и јадете и тогаш кога не сте гладни,тогаш тоа го правите затоа што храната Ве прави посреќни. Дебелите лица јадат храна што е богата со јагленихдрати, што влијаат на расположението, создавањето на смиреност и ја зголемува концентрацијата.

Институтот во Масачусетс, изнесе студија, која покажа дека дебелите луѓѓѓе обично не јадат повеќе за време на оброкот.Тие едноставно јадат почесто. Луѓето со претерана тежина, кои често ужинаат, речиси секогаш посегнуваат по јагленихидрати – бомбони, слатки, леб. И прехрамбени продукти со многу шеќери.

Како резултат на ова истражување, истражувачите предлагаат начин како да ја загубите тежината. Можете да направите дополна на Вашата традиционална диета – дневен сендвич од две или три бомбони, за да се задоволи Вашата потреба од јагленохидрати.

Share.

About Author

Остави коментар

Powered by themekiller.com