Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

ЛУБЕНИЦАТА КАКО ВИЈАГРA

0

Лубеницата е омилено летно овошје,неограничено ја гаси жедта,но на мажите им е најдобар сојузник во креветот,бидејќи помага во одржување на ерекцијата.

Лубеницата е богата со природни состојки кои предизвикуваат здрави реакции.Еден од нив е citrulin кој влијае на дишниот оксид во телото.Тоа ги опушта крвните жили,токму како што е случај со вијаграта.Лубеницата делува на целото тело, а најдобро е да се јаде со семките,кои содржат многу корисни состојки.

На пописот на природните афродизијаци се нашле и морските плодови.Морката храна,по препорака на нутриционистите е вистински рецепт за поткревање на либидото.

Потикнувачки својства има и овчото сирење,медот,јаткастите плодови…

Share.

About Author

Остави коментар

Powered by themekiller.com