Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

ЛОШ ВО КРЕВЕТ:ЧЕТИРИ ГРЕШКИ ПОРАДИ КОИ МАЖОТ ЈА ДОБИВА ОВАА НЕСЛАВНА ЕТИКЕТА

0

Тие сметаат дека во креветот немаат конкуренција и дека знаат се што може да се знае за сексот,но тоа е далеку од вистината.

1.Сезнајко

Она што жените најчесто го истакнуваат како голема мана на своите партнери е фактот дека не слушаат и дека се работат по свое, а истиот проблем се случува и во креветот.Стручњаците наведуваат дека мажите имаат преголемо его во најголем број случаи,па така и деталите врзани за интимниот однос ги земаат здраво за готово.

Како во секојдневните ситуации,така и во креветот преовладува нивното ‘‘јас‘‘,па најчесто секој обид за разговор за деталите на сексот, завршува со познатата реченица‘‘јас тоа го знам подобро од тебе‘‘.

2.Недостиг на предигра

Жените сакаат предигра! Моментите на галење и бакнување се на листата на приоритети на сите жени,кои предиграта ја сметаат подеднакво важна како и љубовниот чин.Меѓутоа,мажите тој податок често го занемаруваат,тие тоа го сакаат брзо и без увертира,што на жните не им е по волја.

3.Лоша хигиена

Сликите на испотени машки тела се со задоволство гледани, но само од далеку  или во филмовите,бидејќи жените во кревет сакаат намирисано и негувано машко тело.

4.Молчи и работи

Сегментот на молчење во текот на ‘‘огнените игри‘‘ во креветот,посилниот пол со радост го практикува,но на жените тоа не им е по волја.Длабоките секси гласови во креветот се вистински афродизијак на нивните партнерки.

Share.

About Author

Остави коментар

Powered by themekiller.com