Browsing: Кујна

Кујна
ЛИСТА НА ЈАДЕЊЕ ЗА ДОБРА НОЌ
By

Не е чудно во есен да имате несоница.Но, со правилна исхрана,можете да го спречите тоа. Последниот дневен оброк кој содржи комплексни јагленохидрати,на пример интегрален леб,пециво,житарки…

Кујна
ПОТПЕЧЕНИ ПИКАНТНИ ЛЕПЧИЊА
By

Доколку Ви остане стар  леб направете навистина нешто што постојано ќе го правите. Намачкајте ги исечените лепчиња со маслиново масло, ставете тркалца од домат, ситно…

Кујна
ДИЕТА СО ДВОПЕК
By

Диетата со двопек се спроведува со многу овошен сок и чај.По пет денови треба да се направи пауза,а во меѓувреме не треба да се претерува…

1 2 3 8