Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

ДИЕТА СО ДВОПЕК

0

Диетата со двопек се спроведува со многу овошен сок и чај.По пет денови треба да се направи пауза,а во меѓувреме не треба да се претерува со јадење.По два дена пауза,повторете ја диетата и се така додека не ја постигнете саканата тежина.

1.ДЕН

Појадок: 1 двопек,шолја кафе без шеќер,јаболко.

Ручек:2 двопека,2 чаши јогурт,2 тврдо варени јајца, 1 домат.

Вечера:1 двопек,1 јогурт,1 варено јајце, 1 домат.

2.ДЕН

Појадок:ист како претходниот ден.

Ручек:1 двопек,1 јогурт, 1 варено јајце, 1 домат.

Вечера:исто како ручекот.

3.ДЕН

Појадок:ист како претходните денови

Ручек:1 двопек,250 грама кравјо сирење,1 зелена салата(зелка), кисела краставица, 1 домат.

Вечера:1 двопек,125 грама шунка, 1 домат.

4.ДЕН

Појадок:ист како претходните денови

Ручек:1 двопек, 3 јунешки шницли со варен зеленчук, 1 домат.

Вечера:1 двопек, 1 јајце, 1 јогурт.

5.ДЕН

Појадок:ист како претходните денови.

Ручек и вечера:бело пилешко месо со многу зеленчук.Тоа поделете го на два дела.

Share.

About Author

Остави коментар

Powered by themekiller.com