Бред Пит и Анџелина Џоли го распродаваат имотот

0

Шато Мирала, сопственост на неодамна разведените холивудски ѕвезди, Бред Пит и Анџелина Џоли, е објавен за продажба.

de0c70a7b1541447e8f951835248ed3c
Куќата во јужна Франција тие ја купиле во 2012 година за 60 милиони долари. Од 2008 година до стекнувањето биле редовни потстанари на имотот, во кој се венчаа во 2014 година. Мирала е изградена во XVIII век и е лоцирана на површина од 485 хектари. Главната куќа се состои од 35 спални, а во главната зграда се наоѓаат базен, фитнес сала и студио.

1885ab21f5a16e4278768bae553a2c54
Во моментов не е понудена цената по која холивудските ѕвезди сакаат да го продадат имотот.

Share.

About Author

Остави коментар

Powered by themekiller.com