Бедното минато на познатите

0

Минатото на многу големи ѕвезди не е баш розово. Некои од нив воопшто не се ни срамеле да проговорат за своето бедно минато.

ray_charles_musician_author_soul_jazz_rhythm_and_blues_bw_98339_200x300РЕЈ ЧАРЛС израснал во навистина сиромашно семејство. Тој го загубил видот на 7 години, а родителите на 15 години. Иако бил скршен од болка сознал дека неговиот музички талент вреди многу. Како што самиот рекол тоа го спасило од бездната.

seanconnery-lifeachievementaward-3Животот на ШОН КОНЕРИ започнал во не многу богато семејство. Поради тоа почнал многу рано да работи. На шестгодишна возраст веќе бил разнесувач на млеко. На 16 години заминал во морнарица. Подоцна изјавил дека знаел дека таму се јаде добро и тоа секој ден.

a0ebcb0d878240a59c2e005896fd361eБЕТИ МИДЛЕР пораснала на Хаваи, каде што нејзините родители работеле на полињата со шеќерна репка. Таа никогаш не ги заборавила големите лебарки кои ги тепале додека живееле во колибата. Никогаш немале повеќе од она неопходното.Дури подоцна признала дека се срами од тоа што со сестра и краделе бомбони, а потоа и шминки од продавниците.

a-53248-1472056683-7198-jpegБАРБАРА СТРЕЈСЕНД израснала во една руинирана средина, која од дена на ден станувала се подрепесивна. Тоа било во Бруклин. Татко и умрел кога имала само 1 година, па со семејството биле принудени да прифатат милостина од соседите и уличните кујни. Била многу мала кога одлучила да биде многу богата и успеала во тоа.

mcaine1_100207МАЈКЛ КЕИН ја преживеал Втората светска војна како дете. Како и многу други лондонски деца оставени сами на себе,бил испратен на село на згрижување. Тоа згрижување бил вистински кошмар. Таму бил многу малтретиран.Долги години пател од клаустрофобија, бидејќи тие сите проблеми ги решавале на тој начин што ќе го затвореле во сандакот за алишта во подрумот.

Share.

About Author

Остави коментар

Powered by themekiller.com